7 / 24 İletişim 0545 280 54 33

Omurga Tahtası

Omurga Tahtası

Sırt Tahtası

Omurga tahtası sağlık personeli tarafından kullanılan en önemli sedyelerden bir tanesidir. Sağlık personelinin kullanmış olduğu diğer ismi ise yüzer sedye olarak bilinmektedir. İnsanlar günümüz de bir çok çeşitli kazaya karışmaktadır. Bu kazalar büyük sonuçlar doğurduğu gibi bazı kişilerin de omuriliklerin de ya da vücutlarının önemli yerlerin de kırılmalar meydana gelebilmektedir. Omurga tahtası ile bu kaza geçirmiş olan kişilerin kaza yerinden kaldırılması sağlanmaktadır. Günümüz de bir çok yer de kullanılan sedye çeşidi hastanelerde kullanıldığı gibi akut gibi büyük ekiplerde de kullanılmaktadır. Hafif olmasından kaynaklanan pratikliği ve de iki kişi tarafından rahatça kullanılan sırt tahtası kullanılmadı zaman da pek fazla yer kaplamaz. Üzerin de yatan hastanın güvenliği gibi önemli unsurları da düşünülmüştür. Emniyet kemeri olmasından kaynaklanan düşme engellemesi vardır.

Sırt Tahtası Kullanımı

Özel olarak üretilmiştir ve de kazazedeyi kolayca sarsmadan taşımaya göre amaçlanmıştır. Hasta taşıma ağırlığı ise toplam da 150 kilodur. Bir çok yerin de ağırlıkla birlikte dengede tutmak için tutma delikleri mevcuttur. Suya dayanıklı olduğundan dolayı oldukça kullanışlıdır. Suya dayanıklı olduğu gibi ateşe de dayanıklıdır. Anti bakteriyel oluşundan dolayı temizlemek çok kolaydır. Çamur ve benzeri gibi yerler de kullanılabildiği gibi hijyen olarak anti bakteriyeldir. Hasta kişinin tahta üzerin de mr cihazına rahatça girebilmektedir.

Oldukça hafif maddeden yapılmakta olan omurga tahtası kullanılmadığı zaman tek kişi tarafından kullanılır ve kaldırılabilir. Kazazedelerin sarsılmadan taşınmasın da ve de bu sedye ile MR cihazına girebilmesi bu sedyenin tercih edilmesindeki en büyük etkendir.

Sırt Tahtası Ölçüleri

En : 45 cm

Boy ( uzunluk ) : 185 cm

Yerden yüksekliği : 5 cm

Olarak üretimi yapılmıştır ve de tamamen yerli üretim olarak hastanelere ve diğer kullanılacağı yerlere sunulmuştur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz